Autožárovky s delším světelným kuželem neoslňují protijedoucí řidiče

acall-336x280.gif

Vybavit osvětlovací technikou svůj automobil je dnes docela věda. Vyžaduje prostudovat odborné časopisy nebo webové stránky výrobců autožárovek a výbojek, porovnat jejich vlastnosti a specifika. Ačkoliv je dnes na trhu řada producentů, kteří dodávají výrobky necertifikované, význam má obrátit se na značkového výrobce s určitým renomé, který garantuje požadované parametry a především životnost. K nejznámějším z nich se řadí společnosti Philips a Osram
ford f150 světlomet.jpg

Osram Night Breaker Unlimited

Produktová řada Night Breaker vznikla v roce 2007. Od té doby se na trhu drží velice stabilně, o halogenové žárovky tohoto typu je značný zájem, na což reaguje výrobce nepřetržitým vývojem a konstrukčními inovacemi.
Výrobek vychází z vyššího světelného toku, který se vyznačuje výkonem o 110 procent vyšším ve srovnání s běžnou osvětlovací technikou. Světelný kužel je delší až o 40 metrů a osvětluje více i prostor pravé krajnice, kde se pohybují cyklisté a pěší chodci. Dostatečný osvit při výhledu na překážky na vozovce umožňuje včasnou reakci řidiče, což také prokazují statistiky dopravních nehod a zkušební testy v laboratorních podmínkách i na zkušebním závodním okruhu.
světlo auta.jpg
Výhodou je také barva světelného spektra, kterou žárovky emitují. Jedná se o chladnější tón bílého světla, jehož bělost je vyšší o 20 procent, než u běžných autožárovek. Díky tomu nejsou řidiči unavení, chladné bílé světlo zvyšuje pozornost a soustředění.
Můžete namítnout, že delší světelný kužel přece bude nepříjemně oslňovat protijedoucí řidiče, ovšem na to také technická inovace pamatuje. Speciální vrstva namodralého luminoforu, která je patentově chráněna, oslnění brání, a dokonce jsou tyto žárovky považovány za příjemnější druh světel pro protijedoucí vozidla, než obyčejné halogenky.
bílé světlomety.jpg

Breberky - modern
</div>

<h3>
	Xenonové výbojky</h3>
<p>Výrobce Osram se zaměřil i na výbojkové světlomety, které známe pod názvem „xenony“. Výbojky s názvem Xenarc Night Breaker Unlimited jsou špičkou ve svém oboru, dosahují svítivosti o více než 65 procent vyšší ve srovnání s běžnou výbojkou. Světelný paprsek<a href= dosáhne do vzdálenosti 260 metrů, což jsou více než dvě fotbalová hřiště za sebou.

Autožárovky s delším světelným kuželem neoslňují protijedoucí řidiče
Ohodnoťte příspěvek
336x280-nocnikosilky3-1429533436.jpg