Má smysl utrácet za drahé pleťové krémy?

Ženy jsou schopné nechat každý měsíc v drogerii tisíce. Není divu, reklamní byznys nás neustále bombarduje novými zázračnými produkty a přesvědčuje nás, že bez desítek přípravků prostě nemůžeme žít. A když už si najdeme nějaký ten kvalitní a účinný produkt, který nám vyhovuje, na trhu se objeví nový, ještě lepší a účinnější. Má však vůbec smysl používat pleťové krémy?
parfémy a tělová kosmetika
Kosmetika, která funguje
Je faktem, že dnes známe látky a metody, které jsme dříve neznali. Například před 20 lety jsme neznali retinol, který účinně vyhlazuje vrásky. Stále také probíhají výzkumy tolik oblíbené kyseliny hyaluronové. Další oblíbenou látkou je Pro-Xylane, který je vyvinutý ze základní složky mezibuněčného pojiva. Používá se ale i řada přírodních výtažků a ingrediencí, jako je kaviár, mléko nebo rýže. Účinnost produktů je ověřená a pokud jste ochotni si připlatit, zaručeně dostanete kvalitní výsledek.
kosmtika pro péči o tělo
Kvalita na prvním místě

V kosmetice nemá smysl sledovat trendy, nýbrž hledat kvalitu a řešení vašich individuálních potřeb. Důležitý není věk, ale problém, který chcete krémem vyřešit. I odborníci říkají, že pokud si najdete ideální krém, který vám vyhovuje, není důvod ho měnit. Ani u nejlepšího krému se totiž výsledek nedostaví hned, ale až za měsíc i déle.

Bio i v kosmetice
Pokud chcete pro svou pleť kvalitní péči, a navíc nechcete moc zatěžovat přírodu, jasnou volbou by pro vás měla být bio kosmetika. Je to však hodně zjednodušený termín, protože na trhu je obrovská nabídka produktů, které jsou složené z přírodních surovin a jejich poměr se ve složení různí. Mezi kosmetiku s obsahem přírodních látek patří dnes už spousta produktů, ale kromě nich obsahují i průmyslově vyrobené látky jako parfémy nebo konzervanty. Pokud nechcete nic než přírodu, hledejte na obalu složení. Ideální je samozřejmě 100 % přírodních složek, ještě lépe s ekologickým certifikátem. Synteticky vyrobené složky, které se inspirují účinky přírodních látek, jsou však často účinnější. A levnější.
příprava krásné ženy
Jak si tedy vybrat?
Jak už bylo řečeno, hlavně musíte znát svoji pleť a podle toho určit, co potřebuje. Někdo má suchou až velmi suchou pokožku, jiný trpí akné i ve vyšším věku, mnoho žen má prostě jen citlivou pokožku, někdo chce mít v krému i ochranu před sluníčkem. Základem je nenechat se strhnout marketingem, ale najít si svou oblíbenou značku. U kosmetiky platí stejně jako u oblečení, že pokud hledáte kvalitu, musíte počítat i s vyšší cenou. Připlatíte si samozřejmě i za texturu a vůni, značku, balení a distribuci, ale základem je kvalita ingrediencí. U levných krémů nemůžete počítat s tím, že po nich vaše pleť bude vypadat luxusně.
Pokud si nevíte rady, navštivte diagnostické centrum nebo profesionální kosmetický salon. Vyplatí se vám to víc než zkoušet všechny krémy, které vám zrovna nutí televizní reklamy.

Má smysl utrácet za drahé pleťové krémy?
Ohodnoťte příspěvek
Share