Nejlepší GPS navigace aneb jakou zakoupit?

Pro využití GPS navigace se nabízí hned několik možností a situací. Nejen v případě vyhledávání dobrodružství a vydávání se do neznámých míst a končin, je GPS přínosnou věcí. Vyplatí se koupit i v případě, že trávíte většinu času za volantem. Nákupem navigace si tak ušetříte spoustu času i stresových situací ohledně nečekané aktuální dopravní situace. Pokud s nákupem navigace budete obezřetní a vyberete správně, neztratíte se nejen v českých luzích a hájích, ale ani v zahraničí nebudete bloudit.
 
Jen tak na vysvětlenou, co vlastně znamená zkratka GPS? Jedná se o zkratku z angličtiny – Global Positioning Systém. Do českého jazyka přeloženo jako globální družicový polohový systém.
 GPS navigace

Než se vydáte na nákup GPS navigace
 
V obchodech je k dostání GPS navigace do automobilu a navigace pro chodce. My se zaměříme na tu do vašeho vozidla, která je více potřebná a preferovaná. Zde je třeba vědět, že zde jsou dvě alternativy – navigace přenosná a navigace zabudovaná do palubního systému vozidla. Jelikož zde se jedná o nákup navigace, tak se zde budeme orientovat na GPS navigaci přenosnou. Logicky je jasné, že zabudovaná navigace je součásí již automobilu, tudíž tu kupujete přímo s konkrétním vozidlem.
 
 
Výhody a též nevýhody přenosné GPS navigace
 
Především vy si můžete vybrat ze široké nabídky. Už z názvu vyplývá, že ji lze přenášet z jednoho vozidla do druhého. Většinou se jedná o typ navigace, která poskytuje i další doplňkové funkce, jako například prohlížení fotografií či přehrávání hudby ve formátu MP3 apod. Vyniká svou lehkostí a praktičností. Je zde i v porovnání lepší potenciálnost ohledně aktualizace map.
 
Mezi slabší stránky náleží, že ne pro každého je umístění navigace na předním skle ideálním řešením. Navigaci je třeba vždy napájet prostřednictvím kabelu, jenž též může být pro někoho překážkou ve vozidle. A samozřejmě v rámci bezpečnosti proti eventuálnímu odcizení je třeba vždy navigaci uklízet, nenechávat ve vozidle.
 
signál GPS
Na co se zaměřit při nákupu navigace?
 
Je třeba si zjistit, jestli navigace disponuje možností získávání aktuálních informací ohledně dopravy, tj. živé dopravní zpravodajství. Kvalitnější navigace má větší displej. Čím větší displej, tím lepší navigace.Velmi důležité je bezdrátové propojení s mobilním telefonem, většinou je tak umožněno přes bluetooth a tím se tak též může GPS navigace stát coby handsfree. Při nákupu navigace však preferujte tu, která plní základní účel, tj. dobře navigovat. Zaměřte se ale také na nabídku funkcí a software.