Stavební jeřáb má zajímavou historii

Také vás při pohledu na vysoké starověké stavby napadá, jak to mohli tenkrát dostat všechno až nahoru? Přeci neexistovala žádná technika, kterou by tehdejší stavitelé měli k dispozici. Možná by nás starověk překvapil. Tehdy totiž existoval stavební jeřáb, který zvládal manipulaci s velkými a těžkými předměty. Jen s tím pohonem byla tak trochu potíž.

stavba

·        Na římských reliéfech je vyobrazeno zajímavé bednění, ve kterém s lopotí několik otroků.
·        Jejich snažení má za výsledek navíjení lana na hřídel a pohon zmíněného stroje.

Později se pohon vyměnil. Místo otroků se do útrob jeřábu zavřeli trestanci. Doba zbytečné dřiny už je dávnou minulostí. Dnes na stavbu přijede několik strojů a zanedlouho je hotovo. Firmy, které se zabývají těžkou technikou https://autojeraby-bastur.cz/, která má za úkol pomoci při náročných stavbách, disponují dobrým vozovým parkem i kvalitní lidskou silou. Manipulace s těžkými břemeny je natolik zodpovědná práce, že ji mohou vykonávat pouze lidé k tomuto úkolu dobře vyškolení. Firma tedy přijímá do zaměstnání pouze jeřábníky s alespoň dvouletou praxí a platným průkazem. Kromě toho vyžaduje i zodpovědnost a spolehlivost.

Zodpovědnost především

Ale nejen lidé procházejí kontrolou. Stroje, které se používají při stavebních i vyprošťovacích pracích, jsou kontrolovány každým rokem.

·        Samozřejmostí je i certifikace ostatních pracovních pomůcek, kterými jsou
–         vázací prostředky
–         lana
–         nekonečná lana
–         řetězy
–         kurty.

jeřábhttps://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/517458/dalsi-tahaky-colours-of-ostrava-prij href=“https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/517458/dalsi-tahaky-colours-of-ostrava-prijede-soulova-hvezda-joss-stoneova-i-oumou-sangare.html“>https://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/517458/dalsi-tahaky-colours-of-ostrava-prij src=“https://canlog.cz/wp-content/uploads/img_a306465_w2305_t1517819541.jpg“ style=“width: 640px; height: 360px;“ />

Pro vazačské práce je dispozici vazač, který prošel potřebným školením.Vazačský průkaz je nezbytností. Všechna osvědčení se obnovují každým rokem, protože jejich platnost je na dvanáct měsíců. Je to nejen z důvodu potvrzení, že je pracovník nadále schopen vykonávat svou práci, ale také proto, že se technika stále zdokonaluje a je potřeba získat aktuální informace.