Stavební jeřáb má zajímavou historii

970x250-erotickepradlo6-1429533360.jpg

Také vás při pohledu na vysoké starověké stavby napadá, jak to mohli tenkrát dostat všechno až nahoru? Přeci neexistovala žádná technika, kterou by tehdejší stavitelé měli k dispozici. Možná by nás starověk překvapil. Tehdy totiž existoval stavební jeřáb, který zvládal manipulaci s velkými a těžkými předměty. Jen s tím pohonem byla tak trochu potíž.

stavba

·        Na římských reliéfech je vyobrazeno zajímavé bednění, ve kterém s lopotí několik otroků.
·        Jejich snažení má za výsledek navíjení lana na hřídel a pohon zmíněného stroje.

Později se pohon vyměnil. Místo otroků se do útrob jeřábu zavřeli trestanci. Doba zbytečné dřiny už je dávnou minulostí. Dnes na stavbu přijede několik strojů a zanedlouho je hotovo. Firmy, které se zabývají těžkou technikou http://autojeraby-bastur.cz/, která má za úkol pomoci při náročných stavbách, disponují dobrým vozovým parkem i kvalitní lidskou silou. Manipulace s těžkými břemeny je natolik zodpovědná práce, že ji mohou vykonávat pouze lidé k tomuto úkolu dobře vyškolení. Firma tedy přijímá do zaměstnání pouze jeřábníky s alespoň dvouletou praxí a platným průkazem. Kromě toho vyžaduje i zodpovědnost a spolehlivost.

Zodpovědnost především

Ale nejen lidé procházejí kontrolou. Stroje, které se používají při stavebních i vyprošťovacích pracích, jsou kontrolovány každým rokem.

·        Samozřejmostí je i certifikace ostatních pracovních pomůcek, kterými jsou
–         vázací prostředky
–         lana
–         nekonečná lana
–         řetězy
–         kurty.

jeřábhttps://www.blesk.cz/clanek/regiony-ostrava/517458/dalsi-tahaky-colours-of-ostrava-prij src=“https://canlog.cz/wp-content/uploads/img_a306465_w2305_t1517819541.jpg“ style=“width: 640px; height: 360px;“ />

Pro vazačské práce je dispozici vazač, který prošel potřebným školením.Vazačský průkaz je nezbytností. Všechna osvědčení se obnovují každým rokem, protože jejich platnost je na dvanáct měsíců. Je to nejen z důvodu potvrzení, že je pracovník nadále schopen vykonávat svou práci, ale také proto, že se technika stále zdokonaluje a je potřeba získat aktuální informace.  

Stavební jeřáb má zajímavou historii
Ohodnoťte příspěvek